توپک کاراملی
توپک کاراملی
فروردین ۷, ۱۳۹۹
نان آلمانی
نان آلمانی
فروردین ۷, ۱۳۹۹

با چند تا دونه نارنگی تو یخچالتون یه کیک نارنگی کرمدار بسی خوشمزه رو درست کنید. حالا که همراه عزیزانتون تو خونه هستید حسابی خوش بگذرونید و کیک عصرونه خوش آب و رنگ نارنگی رو با هم میل کنید. این کیک در دو قالب 7 اینچی تهیه میشه و بعد از پخت هر کدوم به دو بخش تقسیم میشن و اینجوری یه کیک چهار لایه شده راحت دارید. یه کرم نارنگی و همین طور باتر کریم پنیری این کیک خوشمزه رو تشکیل میدن

طرز تهیه کیک نارنگی کرمدار

ابتدا کیک رو آماده میکنیم. مواد خشک را با هم مخلوط و الک میکنیم. دو قالب 7 اینچی یا 20 سانتی را کاغذ روغنی گذاشته و چرب میکنیم. فر را با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن میکنیم.

 تخم مرغ و شکر را میزنیم تا سبک بشه ( ۵ دقیقه با همزن برقی میزنیم) به ترتیب ماست و روغن، آب نارنگی و مواد خشک که قبلا با هم الک کردیم را اضافه میکنیم تا حدیکه با هم مخلوط بشن، میزنیم.

مایه کیک را به دو قسمت مساوی با ترازو تقسیم میکنیم و در دو قالب ۷ اینچی میریزیم.

 قالبها را در فر ۱۸۰ درجه سانتیگراد قرار میدیم تا زمانیکه سیخ چوبی تمیز بیاد بیرون. ( ۴۰ تا ۵۰ دقیقه ) اجازه میدیم کیک کاملا سرد بشه و بعد هر کدوم را به دو قسمت مساوی از عرض برش میدیم. کرم نارنگی را در حین سرد شدن کیک آماده میکنیم.

 
کیک نارنگی کرمدار

طرز تهیه کرم نارنگی

3 عدد زرده تخم مرغ، شکر و 1/4 پیمانه آب نارنگی و رنده پوست نارنگی را داخل ظرف قابل حرارت مثل قابلمه کوچک ریخته و مخلوط میکنیم و روی حرارت ملایم قرار میدیم تا به غلظت برسه، از روی حرارت برداشته و کره سرد را بهش اضافه میکنیم و کناری میذاریم تا خنک بشه و سراغ تهیه باتر کریم پنیری میرویم.

طرز تهیه باتر کریم پنیری

کره و پنیر خامه ای همدمای محیط را خوب با همزن برقی میزنیم. سپس پودر قند و بعد آب نارنگی را اضافه میکنیم و خوب مخلوط میکنیم. در رسپی اصلی از رنده پوست نارنگی هم استفاده شده که من نزدم. حتما باید کره و پنیر خامه ای هم دمای محیط باشند.

کرم نارنگی سرد شده را داخل قیف نایلونی کوچکی ریخته و باتر کریم را هم به قیف بزرگتر نایلونی منتقل میکنیم. سطح کیک را با چاقو اره ای بزرگ چنانچه برآمدگی داشته باشد، برش داده و صاف میکنیم. هر کدام از کیکها را از عرض برش میدهیم تا 4 برش داشته باشیم.  یک برش را روی سطح کار قرار میدیم و با باتر کریم دور تا دور کیک چند دور باتر کریم میدهیم و قسمت داخل را با کرم نارنگی چند دور پر میکنیم و لایه بعدی کیک را روی لایه زیری گذاشته و مراحل را تکرار میکینم. در نهایت روی کیک و دور تا دور کیک را باتر کریم مالیده و صاف میکنیم. با برش های میوه تزئین میکنیم.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها