کیک نسکافه یا قهوه فوری

نان سیب
نان سیب
تیر ۲۳, ۱۳۹۸
تارت فرنجیپین زردآلو
تارت فرنجیپین زردآلو
تیر ۲۳, ۱۳۹۸

کیک نسکافه یا قهوه فوری یکی از انواع کیک های خوشمزه و لطیفی است که بسیار بافت سبکی داشته و عصرانه ای دلپذیربا طعم خوش قهوه می باشد. کیک های قهوه معمولاً طرفداران خاصی دارند. در این رسپی از قهوه فوری گلد استفاده شده که با برندهای معتبر و با کیفیت قهوه فوری قابل جایگزینی است. مقدار ذکر شده قهوه و شکر متناسب بوده و کیک شیرینی نیست.

طرز تهیه کیک نسکافه یا قهوه فوری

قهوه را با آب حوش دم میکنیم و کنار میگذاریم تا خنک شود. فر را با دمای 180 درجه  سانتی گراد از یک ربع قبل گرم میکنیم. آرد و بکینگ پودر را دو بار الک کرده کنار میگذاریم.

قالب وسط خالی 25 سانتی رو با کره سرد یا روغن جداکننده و یا ارده چرب میکنیم و یک ربع داخل فریزر میگذاریم.

تخم مرغها و شکر را با وانیل داخل کاسه ریخته و خوب بهم میزنیم تا کرم رنگ و کشدار شود. بسته به قدرت همزن ممکن است، 5 تا 10 دقیقه  ویا حتی بیشتر طول بکشد.

سپس شیر و قهوه دم شده را مخلوط و داخل مواد ریخته یک دقیقه میزنیم. روغن را اضافه کرده، 30 ثانیه میزنیم.

مخلوط آرد و بکینگ پودر را روی مواد الک میکنیم و به کمک لیسک مواد را آهسته یکدست میکنیم. اگریکدست نشد، با دور کند همزن 30 ثانیه میزنیم.

کیک نسکافه یا قهوه فوری

مواد را داخل قالب ریخته و در طبقه وسط فر گرم شده با دمای 180 درجه  سانتی گراد به مدت 50 دقیقه تا یکساعت میپزیم. این زمان برای کیک نسکافه یا قهوه فوری تقریبی و بسته به فرهای مختلف متفاوت است. میزان قهوه را شش تا هفت قاشق میشه ریخت. ولی آب جوش را زیادتر نکنید. از قهوه مرغوب و خوش عطر استفاده کنید. کیکی کم شیرین و خوشمزه با بافت پوک که اصلا خشک و گلو گیر نیست. ولی اگه دوست دارید میتونید با انواع سس و گاناش آن را میل کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها