کیک هویج گردو

خاگینه مغزدار تبریزی
خاگینه مغزدار تبریزی
تیر ۲۶, ۱۳۹۸
کیک آلبالو
کیک آلبالو
تیر ۲۶, ۱۳۹۸

حتماً تا حالا رسپی های مختلفی از کیک هویج گردو را امتحان کردین و هر بار به تجربه جدیدی رسیدین این بار کیک هویج گردو را با این رسپی درست کنید، قطعاً در لیست کیک های مورد علاقتون قرار میگیره.

روش تهیه کیک هویج گردو

ابتدا همه مواد را بیرون از یخچال میگذاریم تا هم دمای محیط شوند. فر را با حرارت  180 درجه سانتی گراد گرم میکنیم.

قالب وسط  خالی را خوب چرب و آرد پاشی میکنیم و آرد اضافی را میگیریم. مواد خشک را با هم مخلوط، دو بار الک میکنیم. تخم مرغها و وانیل و شکر رو داخل کاسه همزن ریخته و خوب میرنیم، تا مواد کرم رنگ و کشدار بشه. روغن را می ریزیم  و یک دقیقه دیگر با همزن میزنیم.

سپس آرد را طی دو مرحله روی مواد الک کرده و با لیسک و یا دور کند همزن ترکیب میکنیم. در آخر هویج و گردو را میریزیم و آهسته مواد را ترکیب میکنیم. مواد را داخل قالب ریخته و در طبقه وسط  فر میگذاریم تا کیک حدود 40 دقیقه یا تا زمانیکه کاملاً طلایی شود، بپزد.

کیک هویج گردو

شما بعد از 35 دقیقه چک کنید شاید متناسب با دمای فر نیاز به زمان بیشتری برای پخت کیک باشه.

من در رسپی اصلی تغییراتی دادم، در دستور اصلی با شکر سفید و قهوه ای به صورت نصف نصف تهیه شده بود که من همه را از شکر قهوه ای استفاده کردم که بهتره از نوع خارجی باشه. بجای دارچین از یک قاشق سوپخوری کاکائو استفاده کردم، چون کاکائو خیلی خوب بوی تخم مرغ را از بین میبرد. آب هویج احتیاج به گرفتن ندارد ولی هویج را با رنده تیز رنده کنید، تا آب نیندازد.

برای تهیه سس کارامل روی کیک، 100 گرم شکر را داخل شیر جوش ریخته و بدون همزدن اجازه دهید، شکر کارامل و خوشرنگ شود. سپس 50 گرم کره نرم و بدمای محیط رسیده و 100 گرم خامه صبحانه را داخل کارامل بریزید. مواظب باشید در این مرحله مواد پاشیده نشود و دستتون نسوزد. اول بخشی از مواد شبیه آب نبات شده ولی بر اثر حرارت و با همزدن سس یکدست و خوشرنگی بدست می آید که برای سرو با اکثر کیک ها خوشمزه ست، بدون سس هم کیک هویج کیک خشک و گلوگیری نیست و میتوان به تنهایی و بدون سس میل کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها