کیک پرتقال

کرم کیک قهوه و فندق
کرم کیک قهوه و فندق
تیر ۱۸, ۱۳۹۸
اسلایس گردویی
اسلایس گردویی
تیر ۱۸, ۱۳۹۸

کیک پرتقال خوشمزه با آب پرتقال تازه عصرانه ای دلچسب در کنار عزیزانتان خواهد بود. کیک پرتقال یکی از پرطرفدار ترین کیک هاست. پیشنهاد میکنم با این رسپی هم یکبار امتحان کنید.

طرز تهیه کیک پرتقال

برای تهیه این کیک لطیف و خوشمزه اولین مرحله روشن و گرم کردن فر روی 175 درجه سانتی گراد است.

آرد را با بیکینگ پودر 3 مرحله الک میکنیم. بهتر است از قالب میان تهی به قطر 30 سانتی متر استفاده کنیم.زرده و سفیده تخم مرغ را با دقت جدا میکنیم. سفیده را در یخچال می گذاریم.

زرده ها را در ظرف بزرگتر میریزیم چون پس از زده شدن، سفیده های فرم گرفته را به آنها اضافه میکنیم.( سفیده باید به زرده بعداً اضافه شود) زرده ها را به همراه شکر و وانیل و رنده ریز  پوست پرتقال ( فقط قسمت نارنجی پوست پرتقال را رنده کنید .) اضافه میکنیم و تا میتونیم با همزن میزنیم تا کاملا غلیظ وکشدار شود.

پس از این زمان روغن مایع را اضافه میکنیم و دو تا سه دقیقه مجدد میزنیم و در آخر آب پرتقال طبیعی را اضافه میکنیم و بار دیگر یک دقیقه هم میزنیم.

کیک پرتقال

اکنون سر همزن را به خوبی با آب سرد میشوریم و خوب خشک میکنیم. بعد سفیده ها را از یخچال بیرون آورده به حالت دورانی به یک جهت با دور تند میزنیم تا سفید شده و پف کند. پس از سفت شدن سفیده ها آنها را در دو مرحله به زرده های زده شده اضافه میکنیم و با لیسک به آرامی هم میزنیم. کمی که هم خورد، آرد را به وسیله الک در دو مرحله به مواد اضافه میکنیم و آرام با لیسک هم میزنیم، تا خوب مخلوط بشوند. بلافاصله و بدون مکث در قالب میریزیم. حتماً یک سوم قالب خالی باشد تا کیک پرتقال خوب پف کند.

قالب را در فر ۱۸۰ درجه سانتی گراد، در طبقه وسط به مدت ۴۰ دقیقه قرار داده بپزید. برای روی آن مخلوطی از خامه، پنیر ماسکار پونه و آب پرتقال و کمی ژلاتین بن ماری شده درست کرده و با قیف تزیین کردم. میزان این مخلوط به صورت، خامه 100 گرم ، پنیر 50 گرم ، آب پرتقال 4 قاشق غذاخوری، پودر ژلاتین بن ماری 1 قاشق چایخوری می باشد.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها