کیک پنیر و نسکافه

نان جو خشک مغزدار
نان جو خشک مغزدار
دی ۲۳, ۱۳۹۸
پاولوا
پاولوا
دی ۲۳, ۱۳۹۸

کیک پنیر و نسکافه عصرونه لذیذی که میشد اسمش رو کیک تیرامیسو هم بگذارم. بیس این کیک پنیر ماسکارپونه و نسکافه است که بخشی از اون رو با شکلات تلخ دو رنگ کردم. این کیک از دسته کیکهای کره ای هست که بافت فشرده ای دارند و در یخچال سفت میشن و بهتره کمی قبل از استفاده از یخچال بیرون بیارید تا هم دما بشن و بعد استفاده کنید. این کیک خودش به تنهایی خوشمزه است و نیاز به هیچ نوع تزیینی و سس و رویه ای نداره و فقط با پودر قند میتونه سرو بشه.

طرز تهیه کیک پنیر و نسکافه

به دلیل پنیر و شکلاتی که داخل کیک هست لازمه بافت کیک خمیری نشه، بنابراین جوش شیرین لازمه و اون رو حذف نکنید. آرد، نمک، جوش شیرین و بیکینگ پودر رو با هم مخلوط و سپس 3 بار الک کنید.

نسکافه و آبجوش رو مخلوط کنید و کنار بذارید تا خنک بشه. کره رو ذوب کنید و بذارید تا سرد بشه.

پنیر و شکر را با همزن 6 دقیقه بزنید. سپس هر تخم مرغ را اضافه کرده و با اضافه کردن هر تخم مرغ 1 دقیقه دیگر بزنید. در میان اضافه کردن تخم مرغها وانیل مایع را هم اضافه کنید.( به جای وانیل مایع از 1 پاکت وانیل شکری 5 گرمی در بسته های ترکی و یا حتی 1/4 قاشق چایخوری وانیل خالص نیز میتونید استفاده کنید.)

پس از اینکه تخم مرغها خوب مخلوط شد، کره سرد شده را اضافه کنید و با همزن بزنید تا یکدست بشه. آرد را در چند مرحله به تدریج اضافه کنید و با لیسک از یک جهت مخلوط کنید. اگر مخلوط کردن مواد سخته میتونید چند ثانیه از همزن استفاده کنید.

کیک پنیر و نسکافه

1/4 مایه کیک را جدا کنید و در ظرفی با شکلات ذوب شده و سرد شده مخلوط کنید. 3/4 باقی مانده را با نسکافه حل شده در آب جوش که خنک شده مخلوط کنید. بخشی از مایه کیک نسکافه ای را داخل قالب چرب و آرد پاشی شده بریزید و مایه کیک شکلاتی را روی آن ریخته و بقیه مایه نسکافه ای را روی آن بریزید. قالب را روی سطح کار بکوبید تا هوای بین مایه کیک خارج بشه و بعد از پخت سطح کیک صاف باشه.

 قالب رو در فر از قبل گرم شده با دمای 170 درجه سانتی گراد به مدت 45 تا 55 دقیقه حدوداً قرار بدید. حتماً نزدیک به زمان پایان پخت با خلال چوبی تست کنید. اگر چیزی به خلال نچسبید از فر خارج کنید. اگر فر برقی استفاده میکنید دمای 150 مناسب هست. بعد از پخت و خنک شدن، روی کیک پودر قند بپاشید.

حتماً از قالب میان تهی استفاده کنید تا به دلیل بافت سنگینی که داره بهتر پخته بشه. قالب سایز 30 مناسب این مواد هست که باید با کره حسابی چرب و بعد آردپاشی کنید و یا از روغن جدا کننده استفاده کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها