کیک پنیر

کرم پسته
کرم پسته
تیر ۱۵, ۱۳۹۸
کباب مانیسا
کباب مانیسا
تیر ۱۵, ۱۳۹۸

کیک پنیر کیک، خوش طعمی است که در مواد اولیه اون از مقداری پنیر خامه ای استفاده میشه. رسپی این کیک خوش طعم از آموزش های خانم درسا کلانتری است که لازم به یادآوری میباشد.

روش تهیه کیک پنیر

همه مواد را پیمانه کرده و 45 دقیقه زودتر در دمای محیط قرار می دهیم. آرد، نشاسته ذرت، بکینگ پودر و نمک را سه بار الک کرده کنار میگذاریم. قالب میان تهی را چرب و آرد پاشی کرده داخل فریزر میگذاریم.

تخم مرغها را با وانیل و شکر داخل کاسه ریخته و حدود 4 دقیقه یا تا زمانیکه مواد کرم رنگ و کشدار شود. با همزن میزنیم. پنیر خامه ای را اضافه کرده و 30 ثانیه میزنیم. سپس شیر و روغن را اضافه کرده 30 ثانیه دیگر هم میزنیم.

همزن را کنار گذاشته آرد را کم کم داخل مواد ریخته و آهسته بهم میزنیم تا گلوله های آرد باز شوند. یک سوم مواد کیک را داخل قالب  میریزیم. کشمش و گردو را با مابقی مواد ترکیب کرده و روی مواد داخل قالب میریزیم. قالب را داخل فری از پیش گرم شده با دمای 180 درجه سانتی گراد در طبقه وسط میگذاریم  و به مدت تقریبی 45  دقیقه تا 1 ساعت بسته به حرارت فر میپزیم.

کیک پنیر

من از قالب میان تهی به قطر 25  سانتی متر استفاده کردم. کیکهای پنیری بهتره داخل قالبهای وسط خالی پخته شوند. کشمش را شسته، خشک کنید و با گردو مخلوط کرده و به آنها یک قاشق نشاسته ذرت بزنید که اصلاً ته نشین نشوند. نشاسته ذرت سفید رنگه و در لوازم قنادی ها موجود است و با آرد ذرت که مصرف غذایی داشته و زرد رنگه متفاوت است. دستور خانم کلانتری اندازه ها به لیوان ذکر شده که با ترازو و به گرم معادل کردم. حتماً اندازه گیری دقیق را رعایت کنید و با توجه به نوع فرها و دما زمان پخت کیک را در نظر بگیرید که کیک من در حدود 55 دقیقه پخته شد.من از پنیر لبنه استفاده کردم که به نظرم از ماسکارپونه بهتر بود.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها