کیک چاکوچینو

کیک شکلاتی رژیمی
کیک شکلاتی رژیمی
تیر ۱۹, ۱۳۹۸
پای سیب کیکی
پای سیب کیکی
تیر ۱۹, ۱۳۹۸

کیک چاکوچینو یا chococcino کیک خوشمزه و همچنین مناسب برای خامه کشی است. طعم خوش کاپوچینو و شکلات کاملاً متفاوت و محسوس است. کیک چاکوچینو برگرفته از سایت شف طیبه محترم می باشد.در پخت این کیک نیاز به همزن برقی نیست و با همزن دستی قابل انجام است .

طرز تهیه کیک چاکوچینو

چهار قالب 15 سانتی متری گرد را، کاغذ انداخته و دیواره ها را چرب میکنیم. کره و شکلات را در حد ذوب شدن روی حرارت قرار می دهیم. پودر کاکائو و کاپوچینو را داخل کره ریخته و آب را هم اضافه و با هم مخلوط میکنیم.

در کاسه ای بزرگ آرد، شکر، بکینگ پودر، جوش شیرین و وانیل را مخلوط میکنیم. سپس مواد کره ای را ریخته و مخلوط میکنیم.

اکنون شیر و ماست و تخم مرغها را میریزیم و در حد یکدست شدن مخلو ط میکنیم. تمام مراحل کار با همزن دستی قابل انجام است. اگر به مشکل برخوردیم با همزن برقی مواد را در حد یکدست شدن ترکیب میکنیم.

مواد را بین 4 قالب به تساوی تقسیم میکنیم و در فر از پیش گرم شده با دمای 180 درجه سانتی گراد، به مدت 35 تا 40 دقیقه یا تا زمانیکه کیک کامل پخته شود میپزیم.

کیک چاکوچینو

طرز تهیه کرم کیک چاکوچینو

 پنیر ماسکارپونه یا خامه ای یا ترکیب هر دو را با چنگال از هم باز میکنیم، شکلات شیری یا تلخ بن ماری شده و پودر کاپوچینو را اضافه و یک دقیقه میزنیم. سپس خامه صبحانه را مستقیم از یخچال بیرون آورده و داخل کاسه مواد پنیری ریخته و 4 دقیقه میزنیم. در این مرحله پودر قند را کم کم ربخته و آهسته بهم میزنیم تا جائیکه طعم کرم مطلوب شود. کرم را به یخچال منتقل میکنیم.

کیکهایی  که خوب خنک شدند را سطحشون را صاف میکنیم. بین لایه ها  می توانیم خیلی کم با شیرکاکائو یا شیر ساده مرطوب کنیم. کرم را با ماسوره روی لایه ها میزنیم و لایه ها را آهسته روی هم فیکس میکنیم. من سه تا از کیک ها را تزیین کردم. بین لایه ها علاوه بر کرم پنیری موز و گردو هم ربختم. از قالب های  گالوانیره معمولی استفاده کردم. اگر این قالب ها را نداشتید می توانید مواد را بین دو تا قالب 23 سانتی متری بطور مساوی تقسیم کنید. پیشنهادم اینه حتماً دو تا قالب 23 داشته باشید.من بجای جوش شیرین رسپی از همان مقدار بکینگ پودر استفاده کردم.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها