کیک کدو حلوایی زعفرانی

بیسکویت ساقه طلایی
بیسکویت ساقه طلایی خانگی
دی ۲۴, ۱۳۹۸
برگر یونانی
برگر یونانی
دی ۲۴, ۱۳۹۸

کیک کدو حلوایی زعفرانی علاوه بر زعفران با بوی گلاب و عطر خوش دارچین و هل معطر میشه و با یه لیوان چای، عصر سرد زمستونیتون رو گرم میکنه. کیکهای متنوعی با کدو حلوایی موجوده در بخش کیکها سرچ کنید و یا با سرچ کلمه کدو حلوایی تنوعشون رو ببینید.

طرز تهیه کیک کدو حلوایی زعفرانی

مواد خشک شامل آرد، بیکینگ پودر، نمک، جوش شیرین را مخلوط و الک کنید.

کره را ذوب کنید و اجازه بدید در دمای محیط هم دمای با محیط شود و یا کره را یک ساعت قبل از یخچال خارج کنید و در محیط گرم بگذارید تا نرم شود. کره نرم که هم دمای محیط است را در کاسه بزرگی با روغن مایع مخلوط کرده و شکر را اضافه کنید. با دور متوسط همزن 3 دقیقه شکر و کره و روغن را مخلوط کنید.

تخم مرغها را همراه با زعفران و بقیه ادویه جات یکی یکی اضافه کنید و با اضافه کردن هر تخم مرغ مواد را یک دقیقه با سرعت بالا هم بزنید.

 در نهایت ماست را اضافه کنید و چند ثانیه هم بزنید.

پوره کدو حلوایی را که از قبل آماده کردید به مخلوط اضافه کنید.

کیک کدو حلوایی زعفرانی

مواد خشکی را که الک کرده بودید در دو مرحله روی مایه کیک الک کنید و با لیسک خوب مخلوط کنید. گردو را در آخرین مرحله اضافه کنید و مایه کیک را داخل قالب لوف بریزید. حتماً مانند همه کیکها از قبل قالب چرب و آرد پاشی شده باشد و یا از ارده و یا روغن جدا کننده کمک بگیرید و قالب را با آن چرب کنید. اگر گردوها را قبل از اضافه کردن کمی بو بدید عطر بینظیری خواهند داشت.

قالب محتوی کیک کدو حلوایی زعفرانی را در فری که از قبل با دمای 175 درجه سانتی گراد گرم شده قرار بدید. مدت پخت بسته به دمای فر بین 45 تا 55 دقیقه است. پس از پخت اجازه بدید در قالب کمی خنک شود سپس خارج کنید. میتونید پودر بادام اگر در دسترس نیست حذف کنید. ادویه ها رو میتونید به دلخواه کم و زیاد و یا حذف و اضافه کنید. از ادویه پای کدو حلوایی که مناسب این کیک هست میتونید استفاده کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها