کیک کوئیک میکس شیرعسلی

مربای آلبالو
مربای آلبالو
تیر ۱۲, ۱۳۹۸
نان کره ای لایه ای
نان کره ای لایه ای
تیر ۱۲, ۱۳۹۸

کیک های کوئیک میکس به کیک هایی گفته میشود که همه مواد مورد نیاز کیک باید به دمای محیط رسیده باشند. این مواد را با هم و یک جا و بدون تفکیک در کاسه همزن میریزیم و بهم میزنیم تا مواد مخلوط و روشن شوند. سپس درون قالب میریزیم و در فر قرارمیدهیم. نوعی از این دسته کیک ها، کیک کوئیک میکس شیرعسلی است.

روش تهیه کیک کوئیک میکس شیرعسلی

برای تهیه این کیک خوش طعم آرد، بکینگ پودر و پودر کاکائو رو مخلوط و سه بار الک میکنیم. همه مواد را در دمای محیط قرار میدهیم. سپس کل مواد را در کاسه  همزن ریخته، یک دقیقه با دور کند همزن مخلوط کرده، سپس 5 دقیقه با دور تند همزن میزنیم.

مواد را در قالب میان تهی بیست و پنج سانتی متری و یا قالبی با گنجایش کافی که به مقدار زیاد چرب و آرد پاشی کرده ایم ریخته. در فر صد و هشتاد که یک ربع جلوتر گرم کرده ایم بمدت 45 دقیقه میپزیم.

 بیشتر مواقع 50 گرم شکر قهوه ای یا شکر سفید دانه ریز هم به مواد اضافه میکنم. کیک کوئیک میکس شیرعسلی دستور خانم صالحه دردائی هست که به رسم امانتداری یادآوری می کنم. برای روی کیک از سس دلسه دلچه استفاده می شود.

کیک کوئیک میکس شیرعسلی

برای تهیه سس دلسه دلچه کاغذ یک عدد شیر عسلی رو جدا کرده. قوطی را به حالت خوابیده در کتری یا قابلمه میگذاریم به طوریکه آب کاملاً روی قوطی رابگیرد. حدود 3 تا 4 ساعت قوطی شیرعسلی داخل آب جوش بجوشد تا شیر عسلی رنگ کاراملی بگیرد. دقت کنید تا قوطی خنک نشده در آن را باز نکنید. در این کیک کوئیک میکس شیرعسلی یک قاشق سوپخوری قهوه را در یک قاشق سوپخوری آب جوش حل کردم و به مواد اضافه کردم. این میزان آرد حدود 200 گرم است و حتماً از پیمانه های استاندارد شیرینی پزی برای اندازه گیری مواد استفاده کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها