کیک گردویی اسلایسی

پودینگ فندق
پودینگ فندق
خرداد ۲۶, ۱۳۹۸
کرم شاتوت
کرم شاه توت
خرداد ۲۶, ۱۳۹۸

کیک گردویی اسلایسی کیک عصرانه با بافت سبک و اسفنجی هست. عطر هل، زنجبیل و دارچین و همین طور جوزهندی که در این کیک استفاده شده باعث متمایز شدن این کیک نسبت به انواع دیگر کیک های گردویی میشه.

روش تهیه کیک گردویی اسلایسی

ابتدا سفیده ها را با همزن برقی با دور تند و از یک جهت بزنید. تا حجیم شده و فرم بگیرد. (البته زیاد نزنید درحد خامه ای شدن وحجم گرفتن کافیست بخاطر اینکه اگر سفیده بیش از حد زده شود بعد ازپخت، در دیواره کیک خشک میشود .) آنها را کنار گذاشته.

در ظرفی دیگر،کره و شکر را با همزن برقی 3 دقیقه بزنید. تا کره سبک، روشن و سفید شود. زرده های تخم مرغ را به همراه وانیل اضافه کنید و خوب بزنید. سپس شیر ولرم را اضافه کنید، 2 تا 3 دقیقه دیگر با همزن بزنید. پس از مخلوط شدن گردو  را اضافه کنید و با لیسک مخلوط کنید.

آرد و ادویه ها و بیکینگ پودر را که از قبل 3 بار الک کردین به همراه سفیده های زده شده و فرم گرفته، در 2 مرحله به مواد بالا اضافه کنید. یعنی مقداری سفیده زده شده و مقداری  آرد  در حال الک  را اضافه کنید. با لیسک به حالت دورانی و خیلی آرام و با احتیاط  همه مواد را با هم ترکیب کنید، تا پف کیک نخوابد. در قالب 25 × 35  که با روغن جامد کاملاً چرب وآرد پاشی کرده اید، بطور یکنواخت بریزید. در فر از قبل گرم شده با دمای 180 درجه سانتیگراد به مدت تقریبی 50 تا 60 دقیقه قراردهید تا کاملا بپزد. درصورت تمایل بعد از پخت کامل، برای خوشرنگتر شدن کیک، کمی گریل را روشن کنید.

کیک گردویی اسلایسی

بعد از خنک شدن درصورت تمایل با شکلات تزیین کنید. اگرچه نیازی به تزیین نداره ولی جهت تزیین، شکلات سفید را به همراه روغن مایع روی بخار آب قرار داده و به طور غیر مستقیم آن ها را ذوب کنید و روی کیک ریخته با کاردک سطح آن را صاف کنید تا به طور یکنواخت پخش شود. سپس شکلات تلخ را همراه 1/2 قاشق غذاخوری روغن مایع به همان صورت غیر مستقیم ذوب کنید و در قیف بریزید. سپس خطوطی عمودی روی شکلات سفید ایجاد کنید و با خلال دندان به صورت یکبار رفت و یکبار برگشت طرح مورد نظر رو درست کنین.

نکته مهم در تهیه این کیک هم دما بودن مواد است و باید کره نرم و در دمای محیط  از قبل قرار گرفته باشد. از تخم مرغ هایی به وزن 60 تا 65 گرمی استفاده کنید. حتما مانند همه شیرینی ها و کیک ها از پیمانه های استاندارد شیرینی پزی استفاده کنید.

 

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها