شیرینی ملکه بادام
شیرینی ملکه بادام
فروردین ۲, ۱۳۹۹
باقلوا یزدی
باقلوا یزدی
فروردین ۲, ۱۳۹۹

کیکهای یخچالی کیکهای دسری و راحتی هستند که نیاز به پخت داخل فر ندارند و بسیار لطیفن. کیک یخچالی رو بیشتر به صورت شکلاتی دیدیم، این بار کیک یخچالی کدو حلوایی رو انتخاب کردم که متفاوت باشه.

کیک یخچالی کدو حلوایی

 برای درست کردن پوره کدو حلوایی، من اول پوست کدو رو میگیرم به قطعات مربعی برش میزنم داخل یه قابلمه میریزم. یک چهارم لیوان آب هم میریزم و درش رو میذارم تا با شعله کم یک ساعتی بپزه. معمولاً خود کدو هم آب میندازه ولی گاهی چک میکنم  که قبل از پختن آبش خشک نشه و نسوزه. در آخر اگر خوب پخت ولی آب داشت در قابلمه رو برمیدارم تا آبش کشیده بشه. با گوشت کوب دستی یا برقی یا غذاساز پوره اش میکنم (خیلی مهمه که پوره کدو آب نداشته باشه، چه برای این دسر چه برای درست کردن کیک)

داخل ظرفی دیگه خامه قنادی را که از قبل از فریزر بیرون گذاشتید تا کمی باز و شل بشه رو با همزن برقی خوب هم بزنید تا فرم بگیره و بعد پنیر خامه ای یا پنیر ماسکارپونه رو بهش اضافه کنید و دوباره چند دقیقه ای هم بزنید.

داخل یه ظرف مناسب یه کیسه فریزر یا سلفون بکشید و بعد بیسکوییت ها رو داخل شیر بزنید و سریع کف ظرف بچینید و بعد یک لایه پوره کدو روش بریزید. دوباره بیسکوییت شیر زده شده را روی آن بچینید و بعد یه لایه خامه بزنید و همینطور ادامه بدید تا موادتون تموم بشه. لایه آخر خامه باشه و روش گردوی خرد شده بریزید.

کیک یخچالی کدو حلوایی

این دسر خوشمزه رو حداقل برای 2 تا 3 ساعت داخل یخچال بهش استراحت بدید. البته من 1 روز گذاشتم و فکر میکنم هرچه بیشتر بمونه مزه اون بهتر میشه و بعد از قالب درش بیارید و برش بزنید و میل کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها