گلت شلیل

کیک بالشت پادشاه
کیک بالشت پادشاه
مرداد ۴, ۱۳۹۸
نان فطیر زعفرانی
نان فطیر زعفرانی
مرداد ۴, ۱۳۹۸

گلت یه دسر فرانسویه که جزء خانواده تارت یا پای بحساب میاد. با این تفاوت که تو قالب پخته نمیشه و فرمش کاملاً دستیه و اینکه شیرینیش نسبت به تارت یا پای کمتره. گلت شیرینی  است که از یه لایه خمیر ترد که وسطش با کرم و برش های میوه پر میشه و لبه های خمیر به صورت چین دار روی مواد میانی تا شده  و سپس پخته میشه. گلت رو هم میشه سرد شده و با چای سرو کرد و هم بصورت داغ درکنار بستنی.  گلت شلیل با کرم بادام زمینی از خمیر گلت به همراه کرم بادام زمینی، ادویه های خوش عطر و شلیل اسلایس شده تهیه میشه.

طرز تهیه گلت شلیل با کرم بادام زمینی

برای تهیه خمیر گلت، آرد را به همراه کره خرد شده و شکر و نوک قاشق چایخوری نمک درون غذاساز ریخته و یا با نوک انگشتان ورز داده تا به شکل خورده نان در آید. سپس آب یخ را اضافه و کمی میزینم تا خمیر حمع شود. اگر خمیر جمع نشد، خیلی کم آب اضافه کنید تا خمیر به شکل توپ دربیاید.

خمیر را درون سلفون بپیچید و کمی با دست پهن کنید. حداقل به مدت نیم ساعت درون یخچال قرار دهید. بعد از استراحت خمیر را روی سطح آرد پاشی شده روی کاغذ روغنی قرار داده و روی آن کمی ارد بپاشید. ( من از ابتدا خمیر را روی کاغذ روغنی باز میکنم تا به راحتی بتونم به سینی فر منتقل کنم.)

خمیر را باوردنه به ضخامت نیم سانت و به شکل دایره باز کنید و روی آن مقداری کره بادام زمینی پخش کنید. اگر طعم کره بادام زمینی را دوست ندارید، شکلات صبحانه و یا کرم پنیری را جایگزین کنید و یا حتی اصلاً حذف کنید، مشکلی پیش نمی آید. ( دانه های ریز قهوه ای رنگ روی خمیر ترکیب پودر دارجین، پودر میخک، و خیلی کم جوز هندی است که سلیقه ای هست و میتونید در صورت تمایل استفاده کنید.)

برش های شلیل را به سلیقه خودتون روی خمیر بچینید. برای راحتی کار دور تا دور خمیر را با نوک کارد برش هایی با فاصله بزنید. اکنون لبه های خمیر را روی برش های میوه برگردانید. میتوانید بدون برش و با چین دادن لبه ها هم این کار رو انجام بدید. در انتها این فرم گلت شلیل با کره بادام زمینی را خواهید داشت.

خمیر را با کاغذ زیرش به سینی فر منتقل کنید و لبه های خمیر را به ترکیب شیر و تخم مرغ آغشته کنید. کمی شکر بپاشید. (من فقط لبه های خمیر شکر پاشیدم ولی میتونید روی میوه ها هم یپاشید.) گلت شلیل را به مدت نیم ساعت یا تا زمانی که طلایی شود درون فر داغ شده با دمای 180 درجه سانتی گراد بگذارید .بعد از پخت کمی عسل روی گلت بریزید.

اگر میوه ها زیاد رسیده و آبدار نباشند و برش های میوه نازک باشد، اصلاً آب نمیاندازد. در غیر اینصورت در مدت زمان پخت آب می اندازند. میوه هایی مثل آلبالو، توت فرنگی، گیلاس و....بهتره که ابتدا با 2 تا 3 قاشق شکر و 1 قاشق نشاسته ذرت ترکیب و سپس روی خمیر چیده شوند.

گلت شلیل با کرم بادام زمینی

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها