شیرینی بادام زنجبیلی
شیرینی بادام زنجبیلی
فروردین ۷, ۱۳۹۹
مافین موز شکلاتی
مافین موز شکلاتی
فروردین ۷, ۱۳۹۹

رسپی این نان خوشمزه به اسم نان شیر ژاپنی رو از دوستم خانم نجمه شریعت برداشت کردم و البته تغییراتی هم در اون دادم و از نتیجش هم خیلی راضی بودم. حتما پست رو کامل بخونید و نکته ها رو کامل اجرا کنید تا نان شیر با کیفیتی داشته باشید.

طرز تهیه نان شیر ژاپنی

یک پیمانه شیر پر چرب و 1/3 پیمانه آرد را روی حرارت ملایم قرار دهید، هم بزنید تا سفت بشه. حالت فرنی سفتی بگیره. کنار بگذارید تا سرد بشه. از این مواد 1/2 پیمانه اندازه کرده و برای داخل خمیر نون ازش استفاده کنید. این تکنیک ژاپنی باعث بهتر شدن بافت و پوک بودن نان بعد از پخت میشه.

2/3 پیمانه شیر ولرم، 2 قاشق غذاخوری شکر و 2 قاشق چایخوری مایه خمیر را با هم مخلوط  کرده و در یه جای تاریک به مدت ده دقیقه بگذارید تا عمل بیاید و پف کند.

سپس آرد الک شده، تخم مرغ و نمک و همچنین مایه خمیر عمل آمده و همان آرد و شیری را که در ابتدا به روش تنگ زونگ Tangzhong درست کردید، همه را در کاسه همزن بریزید. با سری ورز نان که همون سری لوله ای است مواد رو مخلوط کنید. خمیر چسبناکی بدست میارید.

روی میز کار کمی آرد بریزید، دستانتان را آردی کنید و کمی با دست ورز دهید. آرد را در حد اینکه دستتون رو آردی کنید و خمیر را ورز بدید، اضافه کنید. یک قاشق غذاخوری کره به دمای محیط رسیده را هم به خورد خمیر بدید.

نان شیر ژاپنی

حالا کاسه ای رو چرب کنید خمیر رو به کاسه انتقال بدید. روش رو سلفون بکشید و یه جای نسبتا گرم خونتون بگذارید تا خمیر حجم بگیره و دو برابر بشه.

 دوباره خمیر رو با کمی ورز هواگیری کنید. آرد زیاد اضافه نکنید بافت خمیرتون رو خراب میکنه و البته یکم چسبندگی خمیر طبیعی است. من اینجا خمیر رو دو نیم کردم به نیمیش یک قاشق پودر کاکائو الک شده اضافه کردم و ورز دادم.

هر دو نیمه را به دو نیم تقسیم کردم؛ یعنی چهار گلوله هم اندازه و کنار هم در قالب سایز 18 گذاشتم و دوباره روش رو پوشوندم. حدود 20 دقیقه استراحت دادم و بعد در فر گرم شده با دمای 175 درجه سانتی گراد به مدت تقریبی 35 الی 45 قرار دادم.

کاسه آب در حین پخت نان فراموش نشه تا نان رطوبش حفظ بشه.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها