اسلایس حلوای زعفرانی
اسلایس حلوای زعفرانی
سپتامبر 4, 2019
فلن کیک
فلن کیک
سپتامبر 5, 2019

راتاتویی یا ratatouille یه غذای خوشمزه و سنتی فرانسه هست که از ترکیب سبزیجات تهیه میشه و یه غذای سالم و کم کالری هست. امیدوارم درست کنید و لذت ببرید.

طرز تهیه راتاتویی

برای تهیه سس ابتدا پیاز را خرد کرده و داخل ظرف ریخته و کمی روغن ریخته و روی حرارت گذاشته تا کمی نرم و سبک بشه. سیرها رو خرد و اضافه کرده و تفت داده و در آخر گوجه ها رو خرد کرده و به مواد روی حرارت اضافه میکنیم. نمک و فلفل میزنیم و درب ظرف را بسته تا کمی گوجه ها نرم و پخته بشوند.( 15دقیقه)

پس از این زمان از روی حرارت برداشته و آویشن زده و با گوشتکوب برقی خوب میکس میکنیم. به مواد سس میتونید حتی ریحان تازه و یا فلفل دلمه ای هم بنا به ذائقتون میتونید اضافه کنید.

راتاتویی

حالا تنها کار باقیمانده قسمت زیبا و رنگی کار هست که تمام سبزیجات رو حلقه کرده، ظرف مورد نظر که با همون بشه سرو کرد را انتخاب کرده و کف ظرف از سس میریزیم و بعد سبزیجات رو مرتب و کنار هم چیده تا حلقه ها کامل بشه. من برای مرکز ظرف راتاتویی از کدو که به شکل نوار نازک هست، لوله کردم و مرکز ظرف رو پر کردم.

میشه از مواد سس روی آن هم ریخت. روی مواد کمی روغن و نمک و فلفل پاشیده و روش رو با فویل پوشانده و داخل فر گرم شده، به مدت تقریبی 45 تا 1 ساعت و یا تا زمانیکه سبزیجات نرم و پخته بشن، قرار میدیم. من هنگام سرو روی راتاتویی پنیر پارمسان ریختم.

این غذای سالم و گیاهی و بدون هیچ نوع پروتئین حیوانی میتونه یه شام سالم و مناسب برای افرادی که رژیم های کم کالری دارند و یا علاقمندان به غذاهای گیاهی باشه.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها